Żywiec Festiwal

W Żywcu został zorganizowany międzynarodowy turniej pod nazwą Żywiec Festiwal. Termin został wyznaczony na 12.08.2023r a organizator: Żywiecki Klub Boules zaprosił zawodników z wielu krajów bo zgłosili się zawodnicy z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Anglii, Szkocji, Węgier, Ukrainy. Dużo bardzo dobrych zawodników podniosło rangę turnieju, a i zgłoszonych 50 tripletów to doborowa stawka z którą przyszło się zmierzyć.

Nasz klub reprezentowali Bogusław Guzdek grający w zespole z Zenonem Kopciowskim oraz Janem Neugebauerem, oraz Bożena Wrzeszczyńska w zespole z Wiesławą Cieślawską i Stanisławem Cieślawskim zawodnikami z Leszna.

Drużyna z Bogusławem Guzdkiem grała bardzo dobrze pokonując w pierwszym rozdaniu drużynę Niemiec potem pierwszą reprezentację Słowacji i dopiero 12:13 przegrała z polskim składem Katarzyna Błasiak, Alicja Święch, Piotr Błasiak. W ten sposób po trzech eliminacjach i po zwycięskim barażu weszła do grupy play-off., czyli 15 najlepszych drużyn turnieju.

W grupie finałowej rozstawiona została z późniejszymi v-ce liderami turnieju Robertem Szczepańskim Tomaszem Korniłowiczem, Mateuszem Markiewiczem. Przeciwnicy wygrali 13:6 i tak nasza drużyna skończyła grę na 14 miejscu.

Biorąc pod uwagę stawkę zawodów i jego siłę występ należy uznać za bardzo dobry i życzyć należy dalszych sukcesów. Jeśli zaś ocenić drużynę z Bożeną Wrzeszczyńską to miejsce 42 należy uznać za przeciętne ale ta dyscyplina tym się charakteryzuje że bywają lepsze i słabsze występy i na pewno w kolejnym turnieju Bożenka pokaże swój sportowy pazur. Tego Ci życzymy !!!!!!