O Klubie

„BorBul” wita i zaprasza!

W sierpniu 2016 roku, w Bornem Sulinowie powstał nowy klub sportowy zrzeszający miłośników, coraz to popularniejszej, gry w bule.
„BorBul” – bo tak w skrócie nazywa się ten nowo powstały klub – powstał w odpowiedzi na coraz to większe zainteresowanie grą w bule, która fascynuje i wciąga dzieci, młodzież oraz seniorów z Bornego Sulinowa, jak i całej Polski.

Bule, nazywane też „Petanką” – to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi, która polega na rzucaniu metalowymi kulami – „bulami” do maleńkiej drewnianej kuleczki, nazywanej świnką. Ta osoba, która dorzuci swoje kule najbliżej świnki – wygrywa. Proste zasady i technika gry sprawia, że jest ona atrakcyjna dla wszystkich. W bule mogą grać młodzi i starzy, sprawni i niepełnosprawni, biedni i bogaci, itp. Obecnie staje się ona coraz popularniejszą grą na całym świecie, dlatego i „borniacy” pragną się w niej specjalizować i ją promować.

Założycielem Klubu Sportowego „BorBul” Borne Sulinowo – jest Pan Kazimierz Skowroński, który wraz z innymi berneńskimi fanami tej gry i osobami pragnącymi promować ją wśród innych, postanowił sformalizować grupę zainteresowanych osób.

Celem Klubu jest rozpowszechnianie, doskonalenie oraz nauka gry w bule tak na teranie miasta i gminy Borne Sulinowo, jak i na terenie powiatu szczecineckiego i nie tylko. Poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju zawodach oraz organizacji imprez sportowych na naszym terenie. „BorBul” pragnie promować gminę Borne Sulinowo i powiat szczecinecki oraz zachęcać do aktywnego stylu życia w każdym wieku i w każdej kondycji. Chce pokazać jak fascynująca i wciągająca jest gra w bule, a także integrować i zachęcać do aktywnego wypoczynku w gronie uśmiechniętych ludzi.

BorBul jest „raczkującym” stowarzyszeniem, ale niezwykle zmotywowanym i aktywnym. Od pierwszych dni swego istnienia zachęca wszystkich do przyłączenia się do ich szeregów oraz wprawiania się w grze. Wraz z CKiR – em prowadzi zorganizowane i regularne zajęcia praktyczne tak dla klubowiczów, jak i osób niezrzeszonych. Zajęcia odbywają się na bulodromie przy CKiR. O feruje także swoją pomoc w organizowaniu gry w zaprzyjaźnionych instytucjach.