W Bornem Sulinowie dwa dni grali w Bule

W ubiegły weekend 1 oraz 2 maja w Bornem Sulinowie grano w Bule. Rozegrane zostały dwa turnieje Gry w Bule. W sobotę rywalizowano w turnieju pod nazwą TUR Wiosenne przebudzenie. TUR będzie składał się z czterech osobnych turniejów, które w ogólnym podsumowaniu dadzą klasyfikację końcową.

W pierwszych zmaganiach wystąpiły 24 pary. Do Bornego Sulinowa zjechało 48 zawodników wśród których był m.in. zawodnik zajmujący obecnie 11 miejsce w ogólnej klasyfikacji Polskiej Federacji Petanque Rafał Kaczmarek reprezentujący Towarzystwo Sportowe Liskowiak. Oprócz niego byli zawodnicy reprezentujących takie kluby jak Kamionkowi Bulożercy, Lubońska Petanka, KP Leszczynko, UKS Subkowy, Sokół Wrocław, Bydgoski KP, Puenta Szczecin, KS Gwda Wielka oraz gospodarze BORBUL Borne Suliniowo. Rozegrano 7 rund po 50 minut. W ostatecznym rozrachunku wygrała para reprezentująca BORBUL Kamil Więcek, Tadeusz Datta. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Kaczmarkowi z TS Liskowiak oraz Klaudii Stawikowskiej, która była niezrzeszona. Trzecie miejsce wywalczyła para Karol Maglewski, Roman Sulejewski z klubu Kamionkowi Bulożercy. Najmłodszym uczestnikiem sobotnich zmagań była Dominika Glanc lat 9 z KS Gwda Wielka.

W niedzielę do zmagań w ramach turnieju Majówka w Bornem Sulinowie przystąpiło 11 par. Byli to zawodnicy z UKS Subkowy, TS Liskowiak, Sokół Wrocław, Puenta Szczecin, KP Leszczynko oraz gospodarze BORBUL Borne Sulinowo. Zwyciężyła para Tomasz Mackiewicz, Jędrzej Wyczling z UKS Subkowy. Wyprzedzili oni parę Rafał Kaczmarek TS Liskowiak oraz Klaudię Stawikowską niezrzeszoną. Trzecia pozycja przypadła parze gospodarzy Anna Zych, Bogusław Guzdek.

W obu turniejach organizatorzy przygotowali uczestnikom puchary medale oraz dyplomy. Oprócz tego każdy zawodnik w zależności od zajętego miejsca uzyskał kolejne punkty do klasyfikacji ogólnej Polskiej Federacji Petanque. W obu turniejach wystąpiło wielu zawodników z pierwszej setki klasyfikacji PFP.