Turniej w Szczecinie

W dniach 13 i 14 .05 .2023 r. w Szczecinie rozegrane zostały turnieje gry w petanque.

Wystąpiła również reprezentacja naszego klubu w składzie Bożena Wrzeszczyńska, Zdzisław Dura, Bogusław Guzdek. Zespół nasz dostał się bez trudu do play off, będąc na czwartym miejscu. W grupie finałowej rozstawiona została z bardzo silną drużyną ze Śremu i po porażce ostatecznie zajęła miejsce 7. Ten bardzo dobry wynik pokazuje że nasz klub potrafi walczyć z najlepszymi i osiągać dobre wyniki.

14.05.2023 r. rozegrano turniej dubletów i tu wystąpiły dwa zespoły Bożena Wrzeszczyńska, Bogusław Guzdek oraz zespół Tadeusz Datta, Zdzisław Dura, ,zajmując kolejno 9 i 3 miejsce. 

Ciekawostką jest to, że rozegrany turniej został w parku gdzie nie było ani linii bocznych ani końcowych. Świnka rzucana była na alejkach parkowych z zachowaniem tylko odległości między 6 a 10 m. Bywało że kula będąca poza alejką była w polu. Nawet drzewo rosnące z boku alei było naturalną przeszkodą i kula odbita grała nadal. Ten system dodawał grze dużo emocji i wymagał dużego skupienia. Reasumując turniej szczeciński uważam za bardzo udany i wniósł kolejne punkty do klasyfikacji końcowej.