Turniej Polska-Francja, warsztaty pentaque

Po raz kolejny Klub Sportowy BORBUL uczestniczył w organizacji turnieju w petanque, pomiędzy reprezentacją Ratusza w Szczecinku jako Team Poland, a reprezentacją Władz Francuskich z miasta Noyelles-sous-Lens. jako Team France.

To pierwszy tego rodzaju turniej rozgrywany w Szczecinku na nowych torach do gry w petanque, jeden z nich znajduje się nad jeziorem obok zamku zaś  drugi na osiedlu Kopernika.

W pierwszym turnieju na torach obok jeziora zgłosiło się szesnastu graczy. Do rundy finałowej dostali się przedstawiciele Ratusza ze Szczecinka, z Burmistrzem Danielem Rakiem na czele. Gratulacje!!!!!

Drugi turniej odbył się dwa dni później bo 05.08.2023r. Był to turniej połączony z warsztatami bulowymi dla dzieci z okazji pikniku na osiedlu Kopernika. Tu na jednym torze Klub Sportowy BORBUL szkolił dzieci i młodzież zasad gry, a na drugim torze walczyły znowu dwa znane nam zespoły, Team Poland oraz Team France. Zakończono imprezę sukcesem ponieważ w szkoleniu uczestniczyło mnóstwo zainteresowanych dzieci, a walkę na drugim torze Team Poland z niezastąpionym Burmistrzem Danielem Rakiem zwyciężył nad zespołem francuskim 2:1.

Podziękować należy Klubowi Sportowemu BORBUL w składzie Bożena Wrzeszczyńska, Halina Wrigley, Jerzy Kołnierzak, Boguslaw Guzdek oraz najmłodszemu zawodnikowi Polskiego Związku Petanque, 7-letniemu Nikodemowi Piotrowiczowi za zaangażowanie w szkolenie oraz prowadzenie i sędziowanie turnieju.