Dnia 23 października 2016 r. w Sopocie odbył się Turniej o Puchar Sopockiego Zdroju w PETANQUE (bule), podczas którego Klub Sportowy ,,BORBUL” był reprezentowany przez dwa dublety:
W tym dnu startowało 31 zespołów, które reprezentowały : Starogard Gdański, Białystok, Szubkowy, Chojnice, Tucholę, Ciechanów, Poznań, Warszawę, Łódź, Katowice, Żary oraz zagraniczni goście z Ukrainy.
Nasz Klub Sportowy ,,BORBUL’’ Borne Sulinowo wśród tej śmietanki miłośników gry w bule zaprezentował się, jak na nasze możliwości (umiejętności rzutów technicznych) dobrze.
Pośród tej elity gry petanque zajęliśmy: 21 miejsce Barbara i Kazimierz Skowroński 26 miejsce Aleksandra Witt-Reiss, Janusz Korniowski
Pozyskaliśmy nowych przyjaciół i wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.
Zarząd Klubu Sportowego ,,BORBUL’’