Turniej gry w petanque przedstawicieli firm

Klub Sportowy BORBUL wyszedł z nową oryginalną inicjatywą i zorganizował wraz z CKiR w Bornem Sulinowie turniej gry w petanque.

Nie zagrali jednak zawodnicy tego klubu, a chętni do gry przedstawiciele firm, instytucji ,oraz stowarzyszeń. Taka formuła pozwoliła propagować tę grę i zdrowy tryb życia wśród społeczeństwa w każdym wieku od dzieci 8 lat do seniorów.

Impreza ta rozegrana była po raz pierwszy. Mieliśmy zaszczyt gościć drużyny z firmy „Borniak”, „PUK „, Sielskiej Osady z Rakowa, Klub Seniora+, CKiR oraz przyjezdne dzieci z innych regionów Polski.

Kilkugodzinne walki wywołały wiele emocji, które niejednokrotnie musiał rozstrzygać sędzia główny. Turniej otworzyła oficjalnie Pani Burmistrz Dorota Chrzanowska obiecując ,że w kolejnym nie zabraknie reprezentacji UMiG.

Ostatecznymi zwycięzcami została reprezentacja z firmy „BORNIAK „, druga z „PUK (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych), a trzecie przypadło seniorkom z Klubu Seniora+. Sielska Osada wystawiła najmłodszych zawodników 9 letniego Janka i 8 letniego Nikodema którzy zajęli 6 miejsce.

Specjalne podziękowanie za współprace z CKiR i personalnie Piotrowi Gałce przesyła K.S. BORBUL.