Mistrzostwa Polski Tripletów Weteranów i Weteranek

W dniu 22.07.2023r zostały rozegrane w Lesznie, Mistrzostwa Polski Tripletów Weteranów i Weteranek. To turnieje dla zawodników mających powyżej 55 lat a warto wiedzieć że najstarszym zawodnikiem naszego kraju jest zawodnik klubu Dęby Wałbrzych, Pan Gałuszkiewicz Tadeusz mający 93 lata, aktywnie grający i startujący w dzisiejszych zawodach. Został on uhonorowany nagrodą i piękną koszulką z numerem licencji numer 37.

W zawodach tych uczestniczyło dwóch naszych reprezentantów a mianowicie w kategorii kobiet Bożena Wrzeszczyńska grająca w zespole trzyosobowym z zawodniczkami ze Szczecina, Hanną Mariolą Tyksińską zwyciężczynią w Mistrzostwach Polski Dubletów we Wrocławiu oraz z Elżbietą Mędrek. W kategorii mężczyzn zaś w turnieju zagrał Bogusław Guzdek w zespole z Janem Neugebauerem oraz z Zenonem Kopciowskim obaj zawodnikami klubu sportowego z Kalisk.

Zespół Bożeny Wrzeszczyńskiej zajął w turnieju 9 miejsce i otrzymał około 1000 punktów rankingowych, a drużyna w której grał Bogusław Guzdek miejsce 18, i łącznie 1350 punktów rankingowych. Występ naszych zawodników należy uznać za bardzo udany biorąc pod uwagę rangę i siłę turnieju, a atmosfera i piękna pogoda w Lesznie w całości zrekompensowała trudy kilkugodzinnych zmagań.