Klubowe Mistrzostwa Polski

W pierwszych dniach lipca 2023 r klub sportowy BORBUL uczestniczył w Klubowych Mistrzostwach Polski, odbywających się w Chojnicach. Był to trudny turniej biorąc pod uwagę system rozgrywek niespotykany na innych zawodach. Gracze rozstawiani są w grach pojedynczych, podwójnych oraz potrójnych. Do tego dochodzą miksty czyli składy męsko-damskie co dopiero daje końcowy wynik i kwalifikuje bądź nie, do II ligi.

Kluby wystawiają składy sześcioosobowe z możliwością zawodnika rezerwowego. Nasz klub wystawił dwa zespoły BORBUL I i  BORBUL II. Dał w ten sposób możliwość wykazania się umiejętnościami szerszej grupie klubowiczów. I tak w grupie BORBUL I zagrali  Bożena Wrzeszczyńska, Krzysztof Ptak, Zdzisław Dura, Waldemar Schulz, Tadeusz Datta oraz Bogusław Guzdek, zaś  BORBUL II reprezentowali  Dominika Glanc, Mariusz Kazibet, Jakub Kazibet, Krystian Piotrowicz, Nikodem Piotrowicz, Piotr Ziółkowski oraz jako zawodnik rezerwowy Aleksandra Witt Reiss. Zespoły grały bardzo dobrze lecz nie udało się wygrać całego turnieju i pozostało się cieszyć drugim miejscem co niestety nie dało awansu do ligi II. 

Cieszymy się jednak z występu naszej młodzieży: Dominiki Glanc będącej graczem naszego klubu od niedawna, rokującej bardzo dobre wyniki oraz najmłodszy zawodnik, Nikodem Piotrowicz, mający dopiero 7 lat a wzbudzający podziw nawet wśród najlepszych zawodników innych klubów. Wierzymy że wytrwale pracując z nimi  nad techniką i taktyką za kilka lat będziemy mieć silne wsparcie na zawodach nawet najwyższej rangi. 

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Borne Sulinowo można było pokryć wszelkie wydatki wyjazdu z budżetu miasta i w ten sposób reprezentanci klubu nie ponieśli żadnych kosztów, za co Urzędowi Miasta serdecznie dziękujemy.