„Karnawałowe softy”

W dniu 10.02 2024r na hali CKiR u w Bornem Sulinowie zorganizowaliśmy turniej gry w petanque (bule). Zawodnicy grali kulami miękkimi z racji warunków na jakie pozwala hala sportowa. Gra kolorowymi kulami zwanymi softami, jest bardziej wymagająca od gry kulami stalowymi, którymi można grać na bulodromach otwartych, co wymaga od gracza dużego skupienia i precyzji.

Turniej o nazwie „KARNAWAŁOWE SOFTY” był świetnie przygotowany pod względem technicznym jak też organizacyjnym bo kawiarenka pełna była karnawałowych smakołyków, a muzyka dochodząca przez cały turniej zachęcała do tanecznego kroku, a bywało że i do tańca. Wokół było kolorowo jak przystoi na karnawał. Tu podziękowania należą się zespołowi klubowiczów którzy włożyli w przygotowanie sporo wysiłku.

Na turniej zgłosiło się 36 zawodników dając 18 dubletów ze Szczecina, Kalisk, Subkowych oraz silna ekipa z Bornego Sulinowa. Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze wypełniając pierwszą dziesiątkę zespołów sześcioma swoimi drużynami.

Bezkonkurencyjni byli zawodnicy z Kalisk: Zenon Kopciowski / Krzysztof Mejna otrzymując nagrodę finansową o wartości 600 zł

miejsce II – Bożena Wrzeszczyńska / Bogusław Guzdek – 400 zł – K.S. BORBUL Borne Sulinowo

miejsce III – Krzysztof Ptak / Bogumiła Śpiewanek – 200 zł – K.S. BORBUL Borne Sulinowo

miejsce V – Jakub Kazibet / Mariusz Kazibet – K.S. BORBUL Borne Sulinowo

miejsce VIII – Janusz Korniowski / Piotr Szelong – K.S. BORBUL Borne Sulinowo

miejsce IX – Krystian Piotrowicz / Nikodem Piotrowicz – K.S. BORBUL Borne Sulinowo

miejsce X – Daniel Chromik / Grzegorz Chromik – K.S. BORBUL Borne Sulinowo

Turniej został objęty patronatem Nadleśnictwa Borne Sulinowo przekazując na konto klubu kwotę 2500 zł. Fundatorem nagród finansowych dla najlepszych drużyn był nasz kolega klubowy KRZYSZTOF TKACZYK.

Serdecznie za taki gest DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Należy dodać że współorganizatorem turnieju był CKiR z nieocenionym animatorem sportu Piotrem Gałką. Również składamy na ręce Pani Dyrektor podziękowania.